LOW DOSE NALTREXONE

Συντονιστής: phoenix

LOW DOSE NALTREXONE

Δημοσίευσηαπό ΜΑΡΙΑ + ΝΙΚΟΣ ΒΑΒΒΑΣ » Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:51 pm

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΕ "LOW DOSE NALTREXONE" ΣΤΗΝ ALS ?
AN ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ , ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΑΣ.
ΑΝ ΟΧΙ , ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ , ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
ΜΑΡΙΑ + ΝΙΚΟΣ ΒΑΒΒΑΣ

LDN

Δημοσίευσηαπό anonymos » Δευτ Ιούλ 13, 2009 4:19 pm

Καλημερα σας. Επροκειτο να στειλουμε τον ασθενη μας για βλαστοκυταρα σε μια κλινικη στο Μεξικο. Μολις τους στειλαμε τις εξετασεις του ασθενους μας προτειναν να δοκιμασουμε το LDN για ενα μηνα και μας καθορισανε την δοσολογια που θα επρεπε να παρει. Το ξεκινησαμε την Παρασκευη 3 Ιουλιου. Βεβαια ειναι πολυ νωρις αλλα θα σας γραψω τι εχουμε παρατηρησει μεχρι τωρα. Την Δευτερα την Τριτη και την Τεταρτη καποια στιγμη τον ελουσε κρυος ιδρωτας για λιγα λεπτα. Ο ασθενης πασχει και απο αθριτικα και εχει συνεχεις πονους και το περιεργο ειναι οτι για μερικες ωρες μετα το περιστατικο της Τεταρτης επαψε να ποναει. Απο τοτε πλεον αυτο που εχουμε δει ειναι οτι κοιματε καλυτερα και εχει αρχισει να καταπινει και καλυτερα. Ελπιζουμε μεχρι τελος του μηνα να εχουμε δει κατι καλυτερο και οχι κατι χειροτερο. Θα μου πειτε οτι τολμησες να κανεις τον ανθρωπο σου πειραματοζωο; Ε ναι, το τολμησα γιατι δεν περιμενω τιποτα πλεον απο τους γιατρους, και απο αυτους που προσπαθουν και ποσο μαλλον απο τους αχρηστους που το μονο που ξερουν ειναι να μπαινουν στο φορουμ και να σχολιαζουν οτι γραφουμε αντι να ασχοληθουν με την επιστημη τους. Εχουν φτασει στο σημειο να γνωριζουν για την ALS οτι γνωριζει ενας γυναικολογος, ενας παιδιατρος, ενας παθολογος η ενας οδοντιατρος. Σας ευχαριστω και θα σας ενημερωνω για οποια εξελιξη υπαρξει.
anonymos

Δημοσίευσηαπό konstantina » Τρί Ιούλ 14, 2009 8:47 pm

ΑΝΩΝΥΜΕ,ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΡΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ,ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΤΛΠ ΔΕΝ ΚΟΛΑΝΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ,ΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΥΜΟΥΣ ΤΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΠΟΥ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΟΥΝ….ΕΙΤΕ ΣΤΑ ΣΤΕΚΙΑ ΠΟΥ ΣΥΧΝΑΖΟΥΝ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΥΣ…… ΚΟΥΣ……ΕΜΕΝΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΨΕΜΑ….ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ…. ΜΟΛΥΝΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΤΟΝ PALS.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ΙΑΤΡΙΚΗ – ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΟΙ ΔΙΑΣΩΘΕΝΤΕΣ(STEM CELL KAI ΤΕΑΜ).ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΣΟ ME ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΑΣ ΠΟΡΩΝΕΙΣ…..ΞΕΡΩ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΙΣΧΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΔΕΙΞΤΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΛΥΣΗ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ.
konstantina

Δημοσίευσηαπό raffo333 » Κυρ Ιούλ 19, 2009 12:19 pm

Pos ke epileksate sto New Mexico ke oxi stin Germania?..

Thanks
raffo
raffo333

Δημοσίευσηαπό anonymos » Τρί Ιούλ 21, 2009 9:14 am

Καλημερα σας. Τα αποτελεσματα που εχουμε δει μεχρι στιγμης απο τους Ελληνες που εχουν παει στην Γερμανια ειναι αρνητικα.
Αυτο που μου αρεσε απο την κλινικη στο Μεξικο ειναι οτι καθε φορα που κανουν καποια επεμβαση δημοσιευουν τα αποτελεσματα στο διαδικτυο και αναφερουν και την εξελιξη που εχει ο ασθενης απο μερικες ωρες εως και καποιες μερες.
Εμεις το πηραμε αποφαση και θα παμε τον Σεπτεμβριο να το κανουμε. Για την διαδικασια μας βοηθησε η Ιωαννα η οποια ειχε αναλαβει και την επικοινωνια μαζι τους.
http://www.nepsisinstitute.com/
anonymos

τι θα κάνετε

Δημοσίευσηαπό ΜΠΑΜΠΗΣ ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ » Τετ Ιούλ 22, 2009 12:53 am

τι θα κάνετε στο Μεξικο ? δεν το καταλαβαμε.τι θεραπεια ?
ΜΠΑΜΠΗΣ ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό anonymos » Τετ Ιούλ 22, 2009 9:26 am

Καλημερα σας. Στο Μεξικο θα παμε για βλαστοκυταρα και μαλιστα αυτες τις μερες προσπαθουμε να δουμε ποια ημερομηνια θα παμε μεσα στον Σεπτεμβριο. Μολις τους στειλαμε τις εξετασεις που εχουμε κανει αυτοι μας προτειναν εαν θελουμε να δοκιμασουμε το LDN (ασχετα με τα βλαστοκυταρα). Απ οτι ειδα στο διαδικτυο ειναι μια θεραπεια που χρησιμοποιουν απο το 1985 και ειδικα στην Αυστραλια. Τωρα οσον αφορα τα αποτελεσματα, το χρησιμοποιουμε ηδη 19 ημερες και απο την 5εμπτη μερα εχουμε δει διαφορα στην καταποση και στην αναπνοη και οσο περνανε οι μερες σε σημαντικο βαθμο. Δεν εχουμε δει μεχρι στιγμης κατι αλλο, εκτος απο την αυξημενη πολυ καλη ψυχολογια.
anonymos

Δημοσίευσηαπό christos » Παρ Ιούλ 31, 2009 10:29 am

Κύριε anonymos
καλημέρα.

Θα ήθελα αν μπορείτε να ενημερώσετε για τα παρακάτω, επειδή αυτά που γράφετε είναι ενθαρριντικά και προσωπικά σκέφτομαι να δοκιμάσω

Σε ότι αφορά το LDN με ποιόν τρόπο συνταγοφραφείται;
Υπάρχει διαθέσιμο στα φαρμακεία;
Εχετε παρατηρήσει κάποιες παρενέργειες;
Η δοσολογία πως καθορίΖεται;
Το κόστος του φαρμάκου ποιό είναι;
Ευχαριστώ
christos

Δημοσίευσηαπό anonymos » Σάβ Αύγ 08, 2009 1:35 am

Καλησπερα σας. Δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ γι αυτο δεν σας γραφω συχνα. Σημερα ειναι η 36η μερα που ο ασθενης μας πηρε το φαρμακο. Οι τελευταιες εξελιξεις με εχουν μπερδεψει λιγο. Εχουμε 7 σκαλοπατια στο σπιτι, τα οποια συνδεουν την αυλη με το μπαλκονι. Ο ασθενης χρειαζεται παντα την βοηθεια μας για να τα ανεβει και παντα ηταν καθε σκαλοπατι και σταση. Χθες το βραδι επεσε στην αντιληψη μου οτι ειχε πολυ εντονες συσπασεις στους μυς των ποδιων, και οταν τον ρωτησα εαν ειχε ξανασυμβει μου απαντησε οτι τις τρεις τελευταιες μερες του συνεβαινε συνεχεια. Ωφειλω να πω οτι αυτο με ανησυχησε πολυ. Αργοτερα οταν πηγα να τον ανεβασω στην σκαλα παρατηρησα οτι την ανεβηκε με την μια(αργα βεβαια αλλα χωρις σταση). Αφου σοκαριστηκα λιγο τον ρωτησα απο ποτε την ανεβαινει ετσι, και μου απαντησε, απο την ημερα που ξεκινησαν οι συσπασεις ενοιωσε την αναγκη να δοκιμαση να την ανεβει με την μια και ειδε οτι τα καταφερε. Απο εκεινη την ημερα την ανεβαινει με την μια(χωρις σταση). Σημερα δεν ειχε ουτε μια συσπαση στους μυς και την σκαλα την ανεβηκαμε μια χαρα και το μεσημερι και το βραδι. Αυτα παρατηρησαμε φιλοι μου και ελπιζω αυτο που δειχνει να ειναι πολυ καλο να μην μας βγει σε κακο. Παντως θα συνεχισουμε να το περνουμε το φαρμακο. Επειδη θα ειμαι πλεον μακρια απο τον ασθενη μεχρι της 17 του μηνος ελπιζω οταν θα γυρισω να παραμενουν θετικα τα αποτελεσματα. Σας χαιρετω και στην πρωτη ευκαιρια θα σας γραψω για τις εξελιξεις.
anonymos

Δημοσίευσηαπό Ροδοδαφνη » Σάβ Αύγ 08, 2009 10:42 am

Ροδοδαφνη

Δημοσίευσηαπό anonymos » Σάβ Αύγ 08, 2009 3:14 pm

Αγαπητη Ροδοδαφνη συμφωνω μαζι σου. Καλα κανεις και δημοσιευεις αυτα τα στοιχεια. Απο την στιγμη που υπαρχουν καποιες ενδειξεις οτι μπορει να προσφερει κατι το φαρμακο θα πρεπει οπωσδηποτε να ερθουμε σε επαφη με νευρολογους και να το συζητησουμε. Το σωστο ειναι να μας παρακολουθει γιατρος και οχι να το περνουμε μονοι μας γιατι δεν ξερουμε τι προβληματα μπορει να μας δημιουργησει και πως ειναι δυνατον να τα αντιμετωπισουμε. Γι αυτο θα πρεπει να βρουμε νευρολογους με ανοιχτο μυαλο οι οποιοι θα δεχτουν να ψαξουν για αυτο το φαρμακο και να μας ενημερωσουν. Εγω εκανα μια απελπιστικη κινηση και ξεκινησα το φαρμακο γιατι βλεπω τον χρονο να περναει και η ασθενεια στον ανθρωπο μας να εξελισεται γρηγορα χωρις να μπορουμε να τον βοηθησουμε.

Υ.Γ Οποιος το εχει συζητησει με νευρολογο ο οποιος ο ανθρωπος να ειναι θετικος καλο θα ηταν να μας τον δημοσιευσει. Ισως να μην ειναι ευκολο για τον γιατρο η τους γιατρους που θα αναλαβουν γιατι θα ειναι κατι καινουργιο και γι αυτους.
anonymos

Δημοσίευσηαπό Ροδοδαφνη » Τετ Σεπ 23, 2009 2:55 pm

αυτό απο τον Δημήτρη στο disabled

http://honestmedicine.typepad.com/ebook ... rexone.pdf

μετάφραση.... :roll:
Ροδοδαφνη

LDN

Δημοσίευσηαπό papadopoulos dimitrios » Τετ Σεπ 23, 2009 7:15 pm

Καλησπερα κ απο μενα

Μαλλον μετα απο οσα ειδα θα ξεκινησω κ εγω το φαρμακο στον πατερα μου ολα τα αλλα τα εχουμε δοκιμασει κ δεν εγινε τιποτα δηλ stem cells κ στην κινα κ στην γερμανια κ κατα την γνωμη μου αδικος κοπος...Θα σας παρακαλουσα οσοι το ξεκινησατε να μου πειτε αν πρεπει να προσεξω κατι αλλο κ την ακριβη δοσολογια
papadopoulos dimitrios

Δημοσίευσηαπό Ροδοδαφνη » Κυρ Οκτ 25, 2009 5:55 pm

Ροδοδαφνη

Επόμενο

Επιστροφή στο Συζητήσεις σχετικά με το ALS/MND

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 1 επισκέπτης